NR 543435
GOLVUR Gustavianskt, 17/1800-tal, skuren delvis förgylld dekor, höjd 208 cm, slitage, färgbortfall, sprickor, mindre maskstunget, står ostabilt, 1 sidoruta upptill med spricka, fot framtill saknas, lod & pendel finns, vev saknas.

Utropspris 1500-2000

1250 kr

LARS LERIN såld för 196 000 kr